< Yuyuto Games - Privacy

1. Giriş

Yuyuto Games (“Yuyuto Games” veya “biz”) olarak mobil oyun tasarımı alanında faaliyet gösteren bir ekibiz. İşbu Gizlilik Politikası ile faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde işlemekte olduğumuz kişisel verilerinizi hangi şartlarda işleyeceğimizi, depolayacağımızı, paylaşacağımızı ve kullanacağımızı şeffaf bir şekilde açıklamayı amaçlıyoruz. Gizliliğiniz ve kişisel verilerinizin güvenliği bizler için oldukça önemli olup, olmaya da devam edecektir. İşbu Gizlilik Politikası’nda “kişisel veriye” ilişkin bir atıf var ise, kişisel veri kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi anlamına gelmektedir. 

İşbu Gizlilik Politikası Yuyuto Games mobil uygulamalarına, web sitelerine, forumlarına ve her türlü bloglarına ve Yuyuto Games tarafında çevrimiçi veya çevrimdışı olarak verilen her türlü hizmete uygulanacak olup, zaman zaman, her türlü platformdan yapılan ve tarafınıza verilen tanıtım ve reklam faaliyetlerimize de uygulanacaktır. Bu Gizlilik Politikası özelinde mobil oyunumuz, web sitemiz, tanıtım ve reklam faaliyetlerimiz hep birlikte “Hizmetler” olarak anılacaktır. 

Mobil uygulamamızı indirmeniz, oyunumuza erişmeniz ve/veya oyunumuzu oynamanız veya diğer Hizmetler için web sitemize giriş yapmanız durumunda işbu Gizlilik Politikası uyarınca kişisel verilerinizin elde edilmesine ve kullanılmasına rıza vermektesiniz. İşbu Gizlilik Politikası’nda belirtildiği üzere tarafımıza kişisel veri sağlama veya kişisel verinin kullanılması noktasında herhangi bir çekinceniz var ise oyunlarımızı oynamayabilir veya diğer Hizmetler’imizi kullanmayabilirsiniz. Bu Gizlilik Politikası Kuzey Amerika, Avrupa, Türkiye, Asya Pasifik ülkelerine ve diğer mevzuatları kapsayacak şekilde global ihtiyaçları karşılamak üzere hazırlanmıştır.

2. Kişisel Verinizi Nasıl Elde Ediyoruz

Kişisel verilerinizi direkt olarak sizden veya sizin onayınızı alan veya başkaca bir hukuki sebebe dayanmak suretiyle kişisel verilerinizi tarafımıza aktarma hakkı bulunan üçüncü kişi şirketlerden (tarafınızdan rıza almış olan tanıtım platformları, tanıtım işlerine ilişkin iş ortaklarımız) elde etmekteyiz. Bu, sizlere ilişkin verileri, kullanmış olduğunuz başkaca hizmetleri, oynadığınız başkaca oyunları ve genel lokasyon bilgisini içerebilecektir. Kişisel verilerinizi işbu Gizlilik Politikası’nda belirtildiği şekilde kullanacağız. 

2.1 Direkt Olarak Tarafınızdan Elde Edilen Kişisel Veriler

Mobil oyunumuzu indirmeniz, oyunumuza erişmeniz veya diğer Hizmetler’imizi kullanmanız ile birlikte Yuyuto Games’e kişisel verilerinizin elde edilmesine ilişkin olarak rıza vermiş olmaktasınız. Bu verilerin çoğunluğu tarafınızdan veya tarafınıza ait cihazdan gelmekte olup, bunlar cihaz numarası, cihazınızın işletim sistemi, versiyonu, modeli, CPU, RAM ve disk hacmi, donanım türü, tanıtım numarası, işletim sisteminizin modeli, cihazınızın ismi, oyun merkezi numarası ve lokasyon bazlı IP’dir. İşbu bilgileri oyunumuzu kullanmanızı sağlamak ve Hizmetler’i tarafınıza ifa edebilmek ve oyun içi verimi artırmak, tekliflerimizi özelleştirmek ve satın almaları onaylamak adına kullanmaktayız. Ayrıca verilerinizi işbu Gizlilik Politikası’nda belirtilen diğer amaçları gerçekleştirebilmek adına da kullanacağımızı belirtmek isteriz.

Hangi Hizmet’imizi kullandığınıza bağlı olarak aşağıdaki nitelikte kişisel verileri elde edebilir veya işleyebiliriz:

 1. Oyunumuzu, reklamları ve diğer Hizmetler’imizi hangi şekilde kullandığınız (örnek olarak, web sitemizi veya oyunlarımızı nasıl ve ne zaman ziyaret ettiğiniz), Hizmetler’imize ve oyunumuza hangi cihaz ile erişim sağladığınız;
 2. Sosyal medya kanalları ile etkileşiminiz.

Facebook hesabınızı eşleştirmek veya hesabınıza bağlanmak suretiyle Yuyuto Games Profili oluşturmayı tercih etmediyseniz, tarafınızdan elde ettiğimiz kişisel veriler anonim olacaktır. Ancak bu kapsamda da cihaz özelinde ve kişiyi belirlenebilir kılan, aşağıda anılan başkaca veriler elde edilebilecektir:

 1. Hizmetler’imize eriştiğiniz veya oyunumuzu oynarken kullandığınız cihazın veya cihazların tipi, IP adresi, cihaz bilgileri, Yuyuto Games oyuncu ID numarası ve oyunu oynamakta olduğunuz ülke veya bölge gibi belirleyiciler ve
 2. Oyunumuzu hangi şekilde oynadığınız ve web sitemizi ne amaçla kullandığınız (hangi seviyeye başladığınız ve bitirdiğiniz, harcadığınız zaman, ödülleriniz, ilerlemeniz, oyun içi gelişiminiz, hangi süre ile oyunu kullandığınız, ilgili seviye özelinde yapmış olduğunuz deneme sayısı ve yapılmış olan satın almalar).

Kişisel verilerinizi web sitemizi, tanıtım ve diğer Hizmetler’imizi tarafınıza sunmak ve bu Hizmetler’imizi iyileştirmek adına kullanmaktayız. Bu kullanım ile sizlerin ve diğer oyuncuların oyunu en iyi şekilde kullanmalarını hedeflemekteyiz. Bu kapsamda web sitemizin ve oyunumuzun tüm cihazlarda düzgün bir şekilde çalışması ve sizlerin de diğer oyuncular gibi oyunumuzdan alabileceğiniz maksimum verimi almanız adına kişisel verilerinizi analiz amaçlı olarak işlemekteyiz. 

Direkt olarak tarafımıza müşteri destek hizmetleri kapsamında tarafımıza iletmiş olduğunuz kişisel verilerinizi işlemekteyiz. Bu verilerinizi sizlerle iletişime geçmek ve örnek olarak müşteri destek hizmetlerinin bir parçası olarak veya oyunumuza ve Hizmetler’imize ilişkin güncellemeleri bildirmek amacıyla işlemekteyiz. Sonuç olarak, kişisel verilerinizi hesabınızı ve tarafımızla olan ilişkinizi yönetmek ve Hizmet’lerimizin geliştirilmesi amacıyla işlemekteyiz.

Zaman zaman oyuna ilişkin yorumlarınızı tarafımıza iletmiş olduğunuz esnada bu yorumlar kişisel verilerinizi içerebilecektir ve bu kişisel veriler tarafınızca gönüllü olarak verilmektedir. Bu amaçla verilen kişisel verileri ürünlerimizin, web sitesinin ve/veya Hizmetler’in geliştirilmesi amacıyla ve işbu politika hükümlerine uygun olarak kullanabiliriz. 

Bazı Hizmetlerimiz mesajlaşma özelliği içermektedir. Kullanıcılarımız diğer kullanıcılara chat hizmetleri üzerinden mesaj gönderebilmekte ve ilgili mesajlar bu madde kapsamında sayılan sebepler ile tarafımızca kullanılmakta ve saklanmaktadır: (a) mesajların iletilmesi; (b) tarafınız ve mesajı alan kişinin mesaj geçmişini görebilmesi (ilgili oyun içi mesajların içeriği tarafımızca belirlenecek sürenin sonunda silinecek ve görüntülenemeyecektir). Otomatik filtreler aracılığıyla mesajların içeriğini görüntüleme hakkımızı saklı tutmaktayız. Ayrıca hizmet koşullarımızı yerine getirmek amacıyla tarafınızca mesaj gönderilmesini veya chat hizmetini kullanma özelliğini engelleme hakkımız bulunduğunu belirtmek isteriz. 

Oyunumuzu ne şekilde oynadığınız ve Hizmetler’in kullanımına ilişkin olarak tarafınızdan bilgi elde etmek amacıyla üçüncü kişilere ait olanları da içerecek şekilde analitik araçlar kullandığımızı ve bu araçların çerez veya benzer takip teknolojileri içerdiğini belirtmek isteriz. Bu verileri araştırma, ölçümleme, bu amaçlar ile tarafınız ile iletişime geçmek adına kullanmaktayız.

Zaman zaman tarafınızdan kişisel veri elde edeceğimiz promosyonlar veya yarışmalar düzenleyebilir ve bu kapsamında ödülün tarafınıza verilmesi adına tarafınıza ait olan isim, adres, posta kodu, e-posta adresi ve diğer bilgileri elde edebiliriz. İlgili yarışmaların kendi özel hüküm ve şartları olacaktır. Ancak kişisel verilerin ilgili yarışmalar kapsamında verilmesi halinde, bu kapsamda verilen kişisel veriler yalnızca yarışmanın düzenlenmesi sebebiyle kullanılacaktır. 

Hile ve suçun önlenmesi adına kişisel verinizi kullanabiliriz. Ayrıca bu fiillerin önlenmesi için yetkili otoritelere kişisel verinizi aktarmak suretiyle suçun araştırılması adına kişisel verilerinizin kullanılabileceğini belirtmek isteriz.

Kişisel verilerinizi uygulanacak hukukun izin verdiği şekilde ve ölçüde kullanabiliriz.

https://www.yuyutogames.com/  linkli websitesini (“Websitesi”) ziyaret etmeniz halinde tarafınıza ilişkin aşağıda belirtilen kişisel verileri elde edebilir ve işleyebiliriz:

 1. İş başvuru formunu Web sitesi üzerinden doldurduğunuz esnada tarafımıza iletmiş olduğunuz bilgiler veya CV’nizi veya ek bilgileri yüklemiş olduğunuz esnada yüklemeye konu olan kişisel veriler.

2.2 Üçüncü Kişilerden Elde Edilen Kişisel Veriler

Yukarıda belirtildiği üzere kişisel verilerinizi oyunumuzu kullanmanız veya Web sitesi’ni ziyaret etmeniz veya Hizmetler’i kullanmanız sebebiyle çoğunlukla direkt olarak sizden elde etmekteyiz. Ancak üçüncü kişi şirketlerin kişisel verilerinize ulaşmasına rıza verdiğiniz takdirde (ilgili üçüncü kişiler mobil uygulamamızı App Store veya Google Store’dan indirmeniz veya Facebook hesabınızı mobil uygulamamız ile eşleştirmeniz sebebiyle verilerinize ulaşmaktadır), ilgili üçüncü kişilerden kişisel verilerinizi elde etmekteyiz.

Facebook hesabınıza ilişkin profil bilgileriniz ile Yuyuto Games mobil uygulamasına giriş yaptığınız takdirde, Facebook üzerinde bulunan bazı hesap bilgilerinize erişim sağlayacağız. Oyunlarımızı online olarak oynamak istemeniz halinde basit nitelikteki Facebook hesap bilgileriniz Yuyuto Games profiliniz ile eşleşecektir. Bu kapsamda Facebook ID numaranızı, profil resminizi ve isminizi elde edeceğiz. Oyunu bu şekilde oynamanız halinde birden fazla cihaz üzerinden Yuyuto Games profilinize girmek suretiyle oyunu oynayabileceksiniz. Ayrıca Facebook arkadaşlarınızın oyun içerisindeki ilerlemesini görebileceksiniz (elbette arkadaşlarınız da sizinkileri görecektir), veya bulunması halinde diğer arkadaşlarınızı oyunu oynamaya davet edebileceksiniz. 

Ayrıca Facebook ile Yuyuto Games profilini eşleştirmeniz halinde Facebook isminizi ve avatarınızı ve oyunu oynayan arkadaşlarınızın isimlerini elde edebileceğiz. Facebook hesabınız ile Yuyuto Games profilinizi eşleştirdiğinizde Facebook diyalog kutusu üzerinden tarafınıza ait olan e-posta adresine ulaşamayacağımızı belirleyebilirsiniz. 

Facebook ile oyuna giriş yapmak izniniz olmadan sayfanızda bir paylaşım yapacağımız anlamına gelmeyecektir. Ayrıca oyunu oynamayan arkadaşlarınıza ilişkin herhangi bir veri elde etmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Facebook arkadaşlarınızın ilerlemenizi görmesini istemiyorsanız oyunun Facebook ile olan bağlantısını kesebilir veya Facebook ayarları üzerinden buna verilen izni kaldırabilirsiniz.

Facebook’un (https://www.facebook.com/privacy/explanation) linki üzerinde bulunan gizlilik politikasını okumanız ve gizlilik ayarlarını incelemek suretiyle Facebook’a ilişkin kişisel verilerinizin hangi şekilde paylaşıldığını inceleyebilirsiniz.

Mobil uygulamalarımızı indirmeniz veya satış işlemine konu herhangi bir ürünü almanız (App Store veya Google Store aracıyla indirebilecekleriniz), halinde Yuyuto Games kredi kartı veya banka hesap bilgilerinize erişim sağlayamayacaktır. Ancak, üçüncü kişi konumundaki ödeme yöntemi hizmeti sunanlar satın alımlarınıza ilişkin ve finansal olmayan bilgileri bizlerle paylaşabilecektir. 

3. Kişisel Verilerinizin İşlenmesine İlişkin Amaçlar

Kişisel verilerinizi aşağıda anılan amaçlar doğrultusunda elde etmekte ve bu amaçlar doğrultusunda işlemekteyiz:

 1. Oyunumuzun sunulması, oyun içi satın alımlarınızın gerçekleştirilmesi ve müşteri destek hizmetlerinin tarafınıza verilmesi;
 2. Oyunun iyileştirilmesi ve müşteri bazlı oyun organizasyonlarının, oyun içi tekliflerin ve promosyonların tarafınıza iletilmesi;
 3. Tanıtım ve pazarlama faaliyetleri de dahil olmak üzere işbu Gizlilik Politikası’nda yer alan diğer amaçların yerine getirilmesi;
 4. Oyunumuzun ve Hizmetler’imizin çalışması, geliştirilmesi ve iyileştirilmesi;
 5. Hizmetler’imizin kişiselleştirilmesi ve kullanıcılarımızın deneyimlerinin ve Hizmetler’imizden aldığı keyfin ölçümlenmesi ve kullanıcı deneyimlerinin oyunumuza yansıtılması;
 6. Oyun içi gelişmelere ve güncellemelere ilişkin tarafınıza bildirim yapılması, yeni ürünler ve promosyonlara ilişkin tarafınıza bildirimde bulunulması;
 7. Konfirmasyonlar da dahil olmak üzere, teknik bildirimlerin, güncellemelerin ve güvenlik bildirimlerinin yapılması;
 8. Kullanıcılarının birbirleriyle mobil uygulama içerisinde iletişim sağlaması;
 9. Müşteri destek hizmetleri kapsamında yapmış olduğunuz yorum ve isteklerinizin cevaplandırılması;
 10. Diğer mobil oyun kullanıcıların potansiyel hukuka aykırı ve yasaklanmış faaliyetlerinin engellenmesi;
 11. İç kalitenin sağlanması ve Hizmetler’in test edilmesi;
 12. Tarafımıza uygulanan hukuka uyum sağlanması, hileli davranışların önlenmesi, hizmet koşulları hükümlerine uyum sağlanması veya (https://yuyutogames.com/terms.html ) linkinde bulunan Hizmet Koşulları kapsamındaki hukuki haklarımızın ve çıkarlarımızın korunması ve savunması; 
 13. İşe alım süreçlerine ilişkin olarak tarafınız ile iletişime geçilmesi; ve
 14. Bu Gizlilik Politikası’nda veya herhangi bir mevzuat hükmü kapsamında öngörülmesi. 

4. Tanıtım

Biz ve üçüncü kişi ortaklarımız tarafınıza tanıtım amaçlı olarak gönderilecek yazışmaların gönderilmesi amacıyla tarafınıza ait olan kişisel verileri toplayabilecektir. Örnek olarak Hizmetler’imizin içeriğinde üçüncü kişilerin web sitesine veya uygulamalarına ilişkin tanıtım materyalleri bulundurabiliriz.

Tarafınıza ilişkin olarak tuttuğumuz kişisel verileri Yuyuto Games’in Hizmetler’ini tanıtmak amacıyla ve aşağıdaki şekilde kullanabiliriz:

 1. Başkaca kişilerin web sitesi ve mobil uygulamalarında reklam çalışması yürütmek;
 2. Tarafınıza kişiselleştirilmiş promosyonları sunabilmek;
 3. Oyun içi reklam ve özel tekliflerimizi tarafınıza iletmek.

4.1 Tanıtım Amaçlı Kullandığımız Kişisel Veriler

Bu kapsamda kişisel verilerinizi dikkatinizi çekecek ve ilgili olduğunuz tanıtımlar için kullanmaktayız. Bu kapsamda işlemiş olduğumuz veriler aşağıdakileri içermektedir:

 1. Reklam belirleyiciler ve cihazınızdan alınan kişisel nitelikte olmayan diğer veriler;
 2. Oynamakta olduğunuz oyun ve oyunumuz ve Hizmetler’imiz ile etkileşiminiz;
 3. ülke veya bölge; ve
 4. üçüncü kişi iş ortaklarımızdan veya tarafınızdan alınan rıza dahilinde üçüncü kişilerden veya tarafımızla kişisel verilerinizi paylaşmak adına hukuki hakkı bulunan üçüncü kişilerden elde edeceğimiz kişisel verileriniz.

4.2 Tanıtıma İlişkin İş Ortakları

Oyunumuzun çıkarılması ve tanıtımı esnasında çeşitli üçüncü kişi iş ortaklarından tanıtım amacı ile destek almaktayız. Bu kapsamda tarafınızdan elde etmiş olduğumuz kişisel verileri bu amaçla ilgili iş ortaklarımızla paylaşabileceğimizi belirtmek isteriz.

Tanıtıma ilişkin iş ortaklarımız sizlerden elde edilen kişisel verileri göz önünde bulundurmak suretiyle sizlerin dikkatini çekecek ilgi alanınıza dayalı reklam hizmetinde bulunabilir. Tanıtıma ilişkin iş ortaklarımızın Yuyuto Games oyunlarına veya Hizmetler’ine ilişkin reklamları görmek istediğinizi belirlemesi halinde başkaca website veya hizmetleri kullanımınız esnasında tarafınıza Yuyuto Games reklamı gösterilebilecektir. 

İlgi alanınıza dayalı reklamlar aracılığı ile ilgili kişisel verilerinizin işlenmesini istemiyor iseniz, tarafımıza privacy@yuyutogames.com üzerinden bildirimde bulunarak vazgeçme talebinde bulunabilirsiniz. İlgi alanınıza dayalı reklamları almaktan vazgeçmeniz halinde, yuyuto Games ürünlerine ve Hizmetler’ine ilişkin reklam almaya devam edebilirsiniz. Ancak bu reklamlar kişisel verinizin kullanılması suretiyle tarafınıza sağlanmamış olacaktır.

İşbu Gizlilik Politikası’nın kabulü ve oyunun indirilmesi veya oynanılmasına devam edilmesi ve herhalde işbu maddede belirtildiği üzere ilgi alanına dayalı reklamların alınmasından vazgeçilmemiş olması halinde, tanıtıma ilişkin iş ortaklarımıza reklamların geliştirilmesi ve hedef kişilere ulaşması adına kişisel verilerinizin elde edilmesi ve kullanılmasına ilişkin rıza vermektesiniz. 

İşbu Gizlilik Politikası, tanıtıma ilişkin iş ortaklarımız tarafından tarafınıza ilişkin olarak elde edilen kişisel verilere uygulanmayacak olup, bu konuda iş ortaklarımızın gizlilik politikalarını incelemenizi önermekteyiz.

 4.3 Üçüncü Kişilerce Kullanılan Çerezler

Hizmetler üzerinde içerik veya sair işlevler sunan üçüncü kişiler, Hizmetler üzerinden bilgileri otomatik olarak toplamak amacıyla çerezler veya başka teknolojiler kullanabilir. Çerezler, üçüncü kişiler tarafından ziyaretçilerin tarayıcılarına yerleştirilen küçük metin dosyalarıdır. Websitemizi veya diğer Hizmetler’imizi kullandığınızda bu kişilere ait çerezler bilgisayarınıza yerleştirilebilir. Çerezler, Websitesi’ne ilişkin olarak üçüncü kişi hizmet sağlayıcıları tarafından aşağıdaki amaçlar için kullanılacaktır:

 1. Operasyonla İlgili. Çerezler, Websitesi’nin işlevselliği için kullanılabilir. 
 2. Performansla İlgili. Websitesi’nin performansını değerlendirmek amacıyla, ziyaretçilerimizin Websitesi’ni nasıl kullandıklarının anlaşılmasına yardımcı olan çerezler kullanılabilir.
 3. İşlevsellikle İlgili. Websitesi’ne ulaştığınızda daha gelişmiş bir işlevsellik sağlayabilmemize imkan tanıyan çerezler kullanılabilir. 

Tarayıcınızı bilgisayarınıza çerez yerleştirme teşebbüsleri hakkında sizi uyarmasını sağlayacak şekilde ayarlayabilir veya izin verdiğiniz çerez türlerini sınırlayabilirsiniz. Flash çerezler tarayıcı çerezlerinden farklı şekilde çalışmaktadırlar ve bir tarayıcıda mevcut olan araçlar, flash çerezlerin kaldırılmasında etkili olmayabilir.

Hizmetler’imiz ile ilgili aktivitelerinizi izlemek ve iyileştirmek için çerezler gereklidir, bu nedenle çerezleri devre dışı bırakırsanız Hizmetler’imizin bazı özelliklerini veya işlevlerini kaybedebilirsiniz.

5. Reklam Belirleyici, Yazılım Geliştirme Kitleri ve Benzer Teknolojiler

Oyunlarımızın, Websitesi’nin ve internet bazlı reklam faaliyetlerinin sunulması adına, reklam belirleyicileri, yazılım geliştirme kitleri ve benzeri teknolojileri kullanmaktayız. Bu bölümde bu teknolojileri hangi şekilde kullandığımız belirtilmektedir.

Reklam belirleyiciler ve benzeri teknolojiler tarafınıza Hizmetler’in sunulması ve cihazınızdan veri elde etmek amacıyla kullanılmaktadır. İlgili teknolojiler tarafımıza ve üçüncü kişi tanıtım işlerine ilişkin iş ortaklarımıza aşağıdakileri sağlamaktadır:

 1. tarafınızı ve cihazınızı tanıma; 
 2. ilgi alanınıza dayalı reklamları tarafınıza iletme;
 3. Hizmetler’imizin üçüncü kişi sosyal ağ veya platformlar ile etkileşim sağlama (ilgili etkileşim tarafınızca seçilmiş ise);
 4. Bize ve üçüncü kişilere tarafınıza kişiselleştirilmiş hizmetler verme, örnek olarak Hizmetler’in doğru dilde sunulması.

5.1 Reklam Belirleyiciler ve Benzeri Teknolojiler Ne Şekilde Çalışmaktadır?

Reklam belirleyicileri, cihazınızla benzersiz bir şekilde ilişkilendirilen, tanıtım için kullanılan Android ID numarası ve/veya Apple ID numarası gibi kalıcı olmayan, kişisel olmayan belirleyicilerdir. Benzer teknolojiler, reklamlardaki pikselleri izlemeyi de içerir. Bu teknolojiler, web sitelerini ve uygulamaları kullandığınızda ilgili şirketlerin (pazarlamacılar ve reklam verenler dahil) cihazınızı tanımasına olanak tanır.

5.2 Cihazınız ve Facebook Üzerinden İlgi Alanına Dayalı Reklamlardan Nasıl Vazgeçilir?

İlgi alanına dayalı reklamlardan cihaz üzerinden vazgeçilmesi: İlgi alanına dayalı reklamların önlenmesi için cihazınızın reklam tanımlayıcısının kullanılmasını önlemeyi seçebilir veya cihazınızın ayarlarını değiştirmek suretiyle cihazınızın reklam tanımlayıcısını sıfırlayabilirsiniz. Ayarlar cihazdan cihaza değişiklik gösterir, ancak reklam kimliği ayarlarını genellikle cihazınızın ayarlarında "gizlilik" veya "reklamlar" sekmesi altında bulabilirsiniz.

Facebook üzerinden yapılan reklamlardan vazgeçilmesi: Facebook kanalı ile reklam faaliyetlerine ilişkin tercihleri güncellemek için Facebook hesabınıza girmeli ve burada bulunan ayarlar sekmesinden ayarlarınızı güncellemelisiniz. 

6. Haklarınız

Kişisel verilerinize ve bu verileri hangi şekilde kullandığımıza ilişkin çeşitli haklarınız bulunmaktadır. Bu haklarınızı aşağıda yer alan Bize Ulaşın bölümünden bizlere ulaşmak suretiyle dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Bu haklar aşağıdakileri içermektedir:

 1. Kişisel verilere erişim: Yuyuto Games’in kullanmakta olduğu kişisel verilerinize erişim hakkınız bulunmaktadır. 
 2. Kişisel verilerin düzeltilmesi veya silinmesi: Kişisel verinizin yanlış veya eksik olması halinde Yuyuto Games’e başvurmak suretiyle bu kişisel verilerin düzeltilmesi veya tamamlanması talep etme hakkınız bulunmaktadır. Ayrıca Yuyuto Games’e başvurmak suretiyle belirli şartlara tabi olmak üzere kişisel verilerinizin silinmesini talep etme hakkınız bulunmaktadır. 
 3. Hesabınızın pasif hale getirilmesi: Facebook hesabınız ile oyun içerisindeki hesabınızın eşleştirilmesini kaldırmak ve oyunumuzu mobil cihazınızdan silmek suretiyle hesabınızı tamamen pasif hale getirebilirsiniz. Hesabınızın tamamen pasif hale getirilmesi halinde oyun içerisindeki ilerlemenizin ve kullanılmamış olan sanal paraların tamamen kaybolacağını lütfen not ediniz.
 4. Kişisel verilerin işlenmesinin sınırlandırılması: Belirli şartlara tabi olmak üzere Yuyuto Games’den kişisel verilerinizin kullanılmasının sınırlanmasını talep edebilirsiniz. 
 5. Kişisel verilerin işlenmesine itiraz: Belirli şartlara tabi olmak üzere kişisel verilerinizin Yuyuto Games tarafından kullanılmasına itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. 
 6. Kişisel verilerin taşınabilirliği: Kişisel verilerinizi biçim verilmiş ve genellikle kullanılan bir formatta teslim alma hakkınız bulunmaktadır. Belirli şartlara tabi olmak üzere, bu hakkın kullanımı ile ilgili verileri başkaca bir şirket ile kullanabilirsiniz. 
 7. Vazgeçme Hakkı (Kaliforniya, ABD): Kaliforniya’da ikamet etmekte olan kişilerin kişisel verilerinin satılması ile ilgili vazgeçme hakkı bulunmaktadır. Kişisel verilerinizin satışına ilişkin olarak vazgeçme hakkınızı kullanmış iseniz, tanıtıma ilişkin iş ortaklarımız da dahil olmak üzere kişisel verilerinizi satmayacağız. Ancak iş ortaklarımız tarafınıza ilişkin olarak uhdelerinde bulunan bilgileri kullanmak suretiyle sizlere bazı reklamlar iletebilecektir.

Tarafınıza ilişkin olarak elde ettiğimiz kişisel verilerinizi kontrol etmenizin başkaca yolları bulunmaktadır. Örnek olarak oyunumuzu mobil cihazınızdan silebilir veya Facebook hesabınız ile oyunumuzun eşleştirilmesini kaldırarak bu işleme son verebilirsiniz. 

Ayrıca cihazınızın ayarlarından mobil reklam belirleyicilerinizi sıfırlayabilir veya sınırlandırabilirsiniz.
Sizlere anlık olarak; oyunumuza ilişkin güncellemeleri, yüksek skorları ve ilginizi çekebilecek diğer konulara ilişkin bildirimleri gönderebiliriz. Mobil cihazınızdaki ayarları değiştirerek istediğiniz zaman bu tür iletişimleri almamayı tercih edebilirsiniz.

Kişisel verilerinizi kötüye kullandığımıza veya herhangi bir veri koruma düzenlemesini ihlal ettiğimize ilişkin bir inancınız var ise, ikamet ettiğiniz bölgedeki Veri Koruma Kurumuna şikayette bulunabilirsiniz.

7. Çocuklar

Hizmetler’imizi ve Websitesi’ni kullanmak için 13 yaşın üzerinde olmak zorundasınız. 13 yaşın altındakilerden bilerek ve isteyerek kişisel veri elde etmemekle birlikte bu kişilerin Hizmetler’i işbu Gizlilik Politkası’na aykırı olarak kullanması halinde bu kişilerden kişisel veri elde edebiliriz. 13 yaşın altındaki kişilerden (veya Avrupa Birliği’ndeki bazı ülke ve/veya bölgelerin tabi olduğu mevzuata göre 16 yaşından küçük kişilerden) herhangi bir kişisel veri elde ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen Bize Ulaşın bölümünden bizlerle iletişime geçiniz.

8. Kişisel Verilerinizin Paylaşılması

Rızanızı almak şartı ile işbu Gizlilik Politikası’nda belirtilen kişisel verilerinizi paylaşabiliriz (üçüncü kişi hizmet sağlayıcılarımız aracılığı ile Hizmetler’i sağlamak, hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmek, haklarımızı ve sahipliğimizi korumak amacıyla).

 1. Hizmet Sağlayıcıları. Kişisel verilerinizi hizmet sağlayıcılarımız ile paylaşabiliriz. Hizmet sağlayıcılarımız (veri işleyenler) tarafımıza (i) teknik destek ve benzeri hizmetleri sağlayan; (ii) tarafınızca talep edilen bilgi ve hizmetleri sağlayan; (iii) müşteri destek hizmetleri sunan; (iv) analitik ve arama motoru aktivitelerine ilişkin olarak Hizmetler’in gelişmesi ve iyileştirilmesi hizmetlerini sağlayan ve (v) Hizmetler’imize ilişkin her türlü teknik desteği sağlayan kişilerdir. Yuyuto Games ilgili hukuki gerekliliklere uygun olarak ilgili hizmet sağlayıcılar ile kişisel verilerinizin ilgili hizmetin sunulması haricinde kullanılmaması veya paylaşılmamasına ilişkin yasaklar içeren sözleşmeleri akdetmiştir.  
 2. Tarafınızın, Bizim ve Diğer Kişilerin Haklarının Korunması Adına Yapılan Paylaşımlar (Mevzuat Hükmünün Gerektirmesi ve Benzer Paylaşımlar). Aşağıdakilerden herhangi birinin mevcut olması halinde kişisel verilerinize ulaşabilir ve diğer hesap bilgileriniz ile içeriği kişisel verileriniz ile birlikte paylaşabiliriz. Bunu (i) herhangi bir hukuki süreç kapsamında mahkeme kararı veya benzer bir sürece istinaden tarafımızdan talep edilmiş ise; (ii) taleplerinizi yerine getirmek adına; (iii) sizin ve bizim haklarımız ile sahipliğimi koruyabilmek adına; (iv) Yuyuto Games politikalarını ve sözleşmelerini ifa edebilmek adına; (v) Yuyuto Games’e borçlu olunan tutarları tahsil edebilmek adına; (vi) fiziksel zararı veya finansal kaybı önleyebilmek veya herhangi bir hukuka aykırı fiilin soruşturmasına ilişkin olarak yapabiliriz. 

Buna ek olarak sunucu logları güvenlik sebepleri ile (örnek olarak Hizmetler üzerinde gerçekleşen yetkisiz faaliyetlerin tespiti) zaman zaman incelenmektedir. Bu durumlarda IP adresini içerir sunucu log verisi ilgili soruşturmanın yürütülmesi ve yetkisiz kişinin kimliğinin tespit edilebilmesi için yetkili otoriteler ile paylaşılabilecektir. 

 1. Mal Varlığının Satışı ve Kontrol Değişikliği. yuyuto Games mal varlığının satışı veya kurumsal olarak yeniden yapılandırma gerçekleşmesi veya Yuyuto Games’in pay sahipliği yapısında kontrol değişikliğinin vuku bulması halinde, Yuyuto Games’in ilgili mal varlığını satın veya devir alan üçüncü kişinin kişisel verileri ve diğer bilgileri kullanmaya devam etme hakkı olacaktır. 

9. Uluslararası Aktarım

Yuyuto Games tarafından elde edilen veya muhafaza edilen kişisel veriler Türkiye Cumhuriyeti, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği sınırları da dahil dünya üzerindeki herhangi bir yerde cloud içerisinde, sunucularımızda veya hizmet sağlayıcılarımızın sunucularında muhafaza edilebilir. Kişisel verilerinizi uluslararası olarak aktardığımızda kişisel verilerinizin güvenliğinin sağlanması adına gerekli önlemleri hukuka uygun olarak alacağımızı belirtmek isteriz. Lütfen mevzuat hükümlerinin ülkelere göre değişiklik gösterdiğine, bu kapsamda kişisel verilerinizin aktarıldığı veya muhafaza edildiği ülkelerdeki kişisel verilerin korunmasına ilişkin hukuk kurallarının ikamet ettiğiniz yer kurallarından farklı olabileceğine dikkat ediniz. 

Kişisel verilerinizi tarafımıza sağlayarak kişisel verilerinizin yukarıda belirtilen lokasyonlarda muhafaza edilmesine rıza gösterdiğinizi beyan etmektesiniz. 

Hizmetler’i Avrupa Birliği veya kişisel verilerin işlenmesine ilişkin mevzuat hükümleri bulunan başka bir ülke dahilinde kullanıyor iseniz, kişisel verilerinizin Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Amerika Birleşik Devletleri’ne aktarılmasını ve kişisel verinizin uluslararası olarak işlenmesini kabul etmektesiniz. 

Websitesi’ni ziyaret etmeyi seçerek veya Hizmetler’imizi kullanarak veya başka bir şekilde tarafımıza veri sağlayarak işbu Gizlilik Politikası hükümlerine ilişkin herhangi bir uyuşmazlık halinde uyuşmazlığın Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına göre çözümleneceğini ve yetkili mahkemenin Hizmet Koşulları kapsamında belirtilen yetkili mahkeme olacağını kabul etmektesiniz. 

10. Güvenlik

Tarafımıza sunduğunuz kişisel bilgiler güvenli tesislerde yer alan sunucularda saklanmakta olup, güvenlik duvarları ile veri şifreleme gibi, söz konusu bilgilerin endüstri standartlarına uygun şekilde güvenliğinin sağlanması için tasarlanan protokol ve prosedürler çerçevesinde korunmaktadır. Ancak hiçbir sunucunun, bilgisayarın, iletişim ağının veya sisteminin ya da internet üzerinden gerçekleştirilen veri iletiminin %100 güvenli olduğu garanti edilemez. Bu nedenle, Yuyuto Games olarak her ne kadar kullanıcı bilgilerini korumak için her türlü teknik önlemleri alsak ve bilgi güvenliğini sağlamak için büyük çaba göstersek de bize ilettiğiniz veya Hizmetler vasıtasıyla paylaştığınız bilgilerin güvenliğini mutlak olarak garanti edemeyebiliriz.

Hizmetleri kullandığınızda, Hizmetleri kullanmanıza ilişkin olarak güvenlik, gizlilik ve yönetimle ilgili konularda sizinle elektronik olarak iletişimde bulunabileceğimizi kabul etmektesiniz. Bir güvenlik sisteminin ihlal edildiğini öğrendiğimiz takdirde, Hizmetler’de bir bildirim yayımlayarak veya size e-posta göndererek bildirimde bulunabiliriz.

11. Yasal Dayanak (Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki Kullanıcılar İçin)

Avrupa Ekonomik Alanı’nda bulunan bir gerçek kişi iseniz, kişisel verilerinizi yalnızca AB mevzuatı uyarınca yasal dayanak bulunması halinde elde etmekte ve işlemekteyiz. İlgili yasal dayanaklar aşağıda belirtildiği şekildedir:

 1. Sözleşmesel Gereklilik. Bu husus, kullanmayı talep etmiş olduğunuz Hizmetler’in tarafınıza ifa edilmesi adına işlenen verileri kapsamaktadır. Tarafınız ile mutabık kaldığımız üzere, oyunlarımızı ve müşteri hizmetlerini, mesajlaşma sekmesini ve üçüncü kişi sosyal network ağlarının eşleştirilmesi hizmetini tarafınıza sunabilmek adına bazı kişisel verilerinizi işlemekteyiz.
 2. Yasal Zorunluluk. Kişisel verileriniz vergisel yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi veya ilgili kişisel veriye ilişkin olarak tarafımıza geçerli bir şekilde yapılan kanuni taleplerin yerine getirilmesi adına işlenmektedir. 
 3. Meşru Menfaat. Tarafımızca gizliliğinize zarar vermeyen amaçlarla kullanılan ve Hizmetler’imizi kullanımınız kapsamında pazarlama, reklamcılık, analitik, oyunlarımızın ve diğer Hizmetler’imizin araştırılması ve optimizasyonu amacıyla kişisel verileriniz işlenmektedir. 
 4. Rıza. Rıza bu madde kapsamında sayılan yasal dayanakları kapsamaktadır: cihazınızda muhafaza edilen cihaz bilgisi, reklam belirleyiciler, IP adresi, ülke ve bölge bilgisi dahil olmak üzere bazı kişisel veriler tarafımızca ve tanıtım işlerine ilişkin iş ortaklarımızca elde edilmektedir. Bu konuda oyunumuzu indirmekle birlikte rıza verdiğinizi kabul etmektesiniz. Oyunumuzu cihazınızdan silmek suretiyle bu konuda vermiş olduğunuz rızayı geri alabilirsiniz.

İşbu Gizlilik Politikası kapsamında kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili vazgeçme hakkınızı hangi şekilde kullanacağınız, rızanıza dayalı veri işleme fiilinin hangi sebeplerle yapıldığı ve rızanızı dilediğiniz zaman geri alabileceğiniz açıklanmaktadır. Buna rağmen oyunumuzu oynamaya devam etmeniz halinde sizlerle ilgili kişisel verileri elde etmeye ve işbu Gizlilik Politikası’nda belirtildiği şekilde işlemeye devam edeceğiz. Tarafınıza ilişkin kişisel verilerin hiçbir şekilde işlenmesini istemiyorsanız, oyunumuzu oynamaya son vermeli ve Hizmetler’imizi kullanmamalısınız. 

12. Saklama

Oyun içerisindeki hesabınız aktif olduğu sürece veya Hizmetler’i sunmamız gerektiği sürece kişisel verilerinizi saklayacağımızı belirtmek isteriz. Kişisel verilerinizi geri almak istemeniz halinde, hukuki yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi, uyuşmazlıkların çözümü ve sözleşmelerimizin uygulanması gibi meşru amaçlarımızın yerine getirilmesi için kişisel verilerinizi tutmaya devam edeceğiz. 

13. Gizlilik Politikasında Yapılacak Değişiklikler

İşbu Gizlilik Politikası’nı zaman zaman değiştirebileceğimizi ve güncellenen Gizlilik Politikası’nı bu sayfada yayınlayacağımızı belirtmek isteriz. Güncellenen yeni politika, tarafımızca yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. 

14. Bize Ulaşın

Bizlerle iletişime geçmek ve/veya işbu Gizlilik Politikası’ndaki haklarınızı kullanabilmek adına privacy@yuyutogames.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.